BZX84-B4V3,235 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX84-B4V3,235
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX84-B4V3,235 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 4.3 V Voltage Tolerance: 2 % Voltage Temperature Coefficient: - 2.5 mV/k Power Dissipation: 250 mW Maximum Reverse Leakage Current: 3 uA Maximum Zener Impedance: 90 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: TO-236AB Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 10000 Part # Aliases: /T3 BZX84-B4V3